Pamiętam, że w mojej firmie kilka lat temu zaczęliśmy interesować się fotografiami, które wykonywane będą przy pomocy urządzeń potrafiących wzbić się w powietrze na określoną wysokość. Wtedy jednak nie było to wszystko tak rozwinięte i nie mogliśmy pozwolić sobie na zakup drona, a co najważniejsze nie było takich urządzeń w sprzedaży.

Możliwości jeśli chodzi o drony

dron polskaTeraz jednak te możliwości są znacznie większe i można bez problemu zdecydować się na najlepsze drony dostępne na rynku, które również cenowo nie wychodzą drogo. Można również takie urządzenia wynająć zgodnie z posiadanym budżetem, jednak na sam początek pracy w biznesie jeśli chodzi o wykorzystywanie dron polska warto przygotować na ten cel nawet kilkanaście tysięcy złotych, aby mieć pewność, że zakupione urządzenie będzie bardzo dobrej jakości i dostarczało niesamowite ujęcia z góry. Filmowanie dronami w naszej firmie przebiega zawsze według podobnego schematu. Wysyłaliśmy tzw. brief do klienta, aby ten mógł dokładnie nam podpowiedzieć, na czym najbardziej mu zależy i jaki materiał filmowy będziemy musieli dla niego przygotować. Im bardziej ten materiał byłby zaawansowany, tym oczywiście cena za filmowanie dronem będzie większa, jednakże nasi klienci byli na to przygotowani, gdyż wiedzieli, że zarówno szkolenia na operatora drona, a także wszelkie akcesoria sam dron nie kosztuje kilkaset złotych, a bardziej kilka, czy kilkanaście tysięcy złotych. Nic dziwnego, że wiele firm, które znam i które są naszą bezpośrednią konkurencją jeśli chodzi o filmowanie dronami wynajmują tego rodzaju urządzenia, aby jak najbardziej ograniczyć koszty.

Co za tym idzie klient otrzymuje również o wiele lepsze warunki cenowe. Im lepsza cena, tym wiadomo łatwiejsze jest pozyskanie nowego klienta, z czego coraz więcej firm zdaje sobie sprawę i proponuje bardzo korzystne warunki, na które nawet najmniejszy klienci prowadzący małą firmę może sobie pozwolić.

O autorze: Łukasz Dalek