W dzisiejszych czasach jest dużo więcej samochodów niż np. trzydzieści lat temu. Przyczynia się do tego polepszanie statusu materialnego, większa dostępność, konkurencyjność samochodów. Istnieje nawet trend pójścia na kurs prawa jazdy po osiągnięciu wymaganego wieku. Wraz ze wzrostem liczby kierowców, wzrasta również prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku samochodowego. 

Co robić gdy ulegniemy wypadkowi samochodowemu w Niemczech?

wypadek samochodowy w NiemczechPomijając kwestie niebezpieczeństw dla zdrowia jakie wynikają z udziału w wypadku drogowym, spróbujmy przyjrzeć się problemowi z nieco innej strony. Wyobraźmy sobie, że przydarzył nam się wypadek samochodowy w Niemczech, w którym nie odnosimy większych obrażeń. Jak należy się zachować aby wyjść z tej nieprzyjemnej sytuacji w jak najlepszy sposób? Przede wszystkim należy spróbować zahamować nadmiar emocji jakie nam towarzyszą. Organizm produkuje wtedy zazwyczaj sporą dawkę adrenaliny, którą należy wykorzystać w odpowiedni sposób. Zawsze należy się upewnić, czy wszyscy pasażerowie nie odnieśli obrażeń. W przeciwnym razie należy wezwać pomoc lub samemu jej udzielić zgodnie z zasadami BHP.  Po drugie powinniśmy zabezpieczyć nasze auto przed kolejną kolizją ustawiając trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości. Nie zapominajmy o powiadomieniu odpowiednich służb, a także nie próbujmy podczas zeznań mówić nieprawdy i odtworzyć jak najwierniej sytuację. Starajmy się zachować spokój i liczyć się z poniesieniem konsekwencji w przypadku spowodowania kolizji. 

Nawet jeśli jesteś w kraju, którego języka nie znasz, pamiętaj! Nie ma sytuacji bez wyjścia. Opanowanie i prawdomówność zawsze przynoszą dobre rezultaty! Przede wszystkim liczy się ludzkie zdrowie, a każdy wypadek, w którym nikt nie ucierpiał to uśmiech od losu i przestroga zarazem.

O autorze: Anastazja Kozłowska