Wiele osób starszych cierpi na choroby układu kostnego, których konsekwencją jest problem z poruszaniem się. Niejednokrotnie seniorzy u których występują problemy z chodzeniem zamyka się w domu na lata. Jest to przykre i sprawia, że osoby takie czują się wykluczone społecznie. Na szczęście na taką sytuację można szukać rozwiązań. Jednym z nich jest zakupienie trójkołowego skutera elektrycznego.

Mobilność osoby starszej na skuterze elektrycznym

skuter elektryczny trójkołowyObecnie starsze osoby nie są skazane na cztery ściany własnego domu. Mając utrudnione chodzenie, mogą skorzystać z pojazdu elektrycznego. Skuter elektryczny trójkołowy jest podobny do zwykłego skutera, z tą różnicą, że posiada trzy koła i siedzenie, na którym siadamy tak jak w zwykłym fotelu. Poza tym, jest to pojazd, którego nie rozpędzimy na prędkość szybszą niż 25 km na godzinę. Często więc możemy zaobserwować osoby poruszające się takim skuterem po chodnikach czy sklepach. Jest to pojazd, którym można jeździć właściwie wszędzie. Posiada wszelkie niezbędne światła – stopu, kierunkowskazy, światła mijania itp. Skuter ten ładuje się po użytkowaniu przez około 6-8 godzin. Tutaj podobnie jak w przypadku zwykłego skutera, dobrze gdy osoba użytkująca go, posiada garaż lub miejsce przy domu, gdzie będzie mogła bez utrudnień naładować swój skuter. Mieszkanie w bloku może nieść za sobą utrudnienia w tej kwestii. Skutery elektryczne trójkołowe, najczęściej posiadają schowki czy kosze, które przydają się na zakupy.

Skuter elektryczny to świetny pomysł dla osoby starszej, która ma problemy z poruszaniem się o własnych siłach. Jeśli tylko senior przekona się do zakupu skutera i nauczy się go obsługiwać, będzie bez wątpienia zadowolony z jego posiadania. W ten sposób chora osoba zyskuje niezależność i ponownie otwiera się na świat.

O autorze: Eliza Wilczyńska