Ważną umiejętnością w życiu każdego człowieka, jest samodzielne jedzenie i picie. Zaczynamy się jej uczyć już w wieku około pół roku, a przez kolejne miesiące ciągle doskonalimy. Do samodzielnego picia ze szklanki, potrzebne są wcześniejsze etapy nauki.

Jak nauczyć malucha picia z kubka?

kubek lovi 360Dzieci bardzo szybko nabywają nowe umiejętności, dlatego przeważnie wystarczy obdarzyć je cierpliwością i konsekwentnie powtarzać nowe czynności. Podobnie jest z nauką picia ze szklanki. Najpierw dzieci ssą mleko z piersi mamy lub z butelki, a później dostają kubek lub bidon z rurką. Przeważnie maluchy szybko łapią, że przez rurkę trzeba zassać płyn, zatem po paru próbach, mały człowiek opanuje tą technikę. Za jakiś czas przyjdzie kolejny etap jakim jest picie z kubka. Na początek dobry jest kubek Lovi 360, ponieważ stanowi on doskonały wstęp do picia ze szklanki. Jest wykonany z bezpiecznego tworzywa, które jest wolne od BPA. Nakrętka służąca do picia, umożliwia pobieranie płynu z dowolnego miejsca bez rozlewania, co jest dużą zaletą. Kubek Lovi składa się z pojemnika, nakrętki 360 stopni, kapsla zabezpieczającego przez zabrudzeniem ustnika, antypoślizgowych uchwytów po obu stronach i innowacyjnego systemu uszczelniania. Kubek jest bardzo lekki i praktyczny, zatem maluch może z niego korzystać w domu i na spacerze. W sprzedaży znajdziemy kubki Lovi 360 o pojemności dwustu i trzystu pięćdziesięciu mililitrów, w przeróżnych kolorach dla chłopców i dziewczynek od około szóstego miesiąca życia.

Najlepszym sposobem na naukę nowych umiejętności jest konsekwentne trenowanie. Najczęściej wystarczy dzieciom pokazać, a one szybko załapią zasadę obsługi. Po takim kubku, maluch może już swobodnie pić z każdej szklanki czy kubka jaki używają dorośli.

O autorze: Wojciech Kamiński