Jeżeli kończysz pisanie pracy dyplomowej, w obecnych czasach za standard uznaje się jej oprawienie. W zależności jaka to praca, czy inżynierska, magisterska czy licencjat okładka nadaje jej nie tylko walorów estetycznych. Jest to połączenie tradycji z nowoczesnością, przy użyciu bindownicy kanałowej, powodując trwałe połączenie kartek z okładką.

Zalety oprawy okładką kanałową

okładka na dyplom ukończenia studiówZanim zaczniemy oprawiać musimy zdecydować się na metodę jaką zastosujemy. Bindowanie to dobra metoda, aby łączyć notatki ze sobą, z tego względu czytanie czy tworzenie małych zapisków stanie się łatwiejsze. Twarda oprawa jest stosowana w czasie oprawiania prac dyplomowych. Tworząc tego typu pracę tworzymy coś na kształt książki. Okładki kanałowe umożliwiają trwałą i szybką oprawę bez konieczności dziurkowania czy sklejania. Kartki nie gubią się, a czytanie pracy jest o wiele łatwiejsze. Dzięki temu praca wygląda estetyczniej, posiada zabezpieczenie przed zabrudzeniem, a także przenoszenie pracy jest o wiele bardziej praktyczne. Z tych względów praktycznych każdy dziś oprawia napisaną pracę. Okładka na dyplom ukończenia studiów wykonana jest z grubej tektury, która z zewnątrz wykończona jest wysokiej jakości okleiną o fakturze płótna czy skóry. Wewnątrz występuje biała wykleina, która współgra z kartkami też w tym kolorze. Metalowa listwa, która występuje zamocowana w grzbiecie nadaje sztywność.

Obecnie oprawa pracy licencjackiej czy magisterskiej, czy też oprawa pracy inżynierskiej jest ogólnodostępna. Inaczej niż w przeszłości nie trzeba stać w długich kolejkach i czekać na zamówienie. Współczesne udogodnienia do jakich mamy dostęp realizują wydruk w kilkanaście minut po dostarczeniu odpowiednio przygotowanego pliku, przy stosunkowo niskich kosztach.

 

O autorze: Przemek Zawada