Wybierając pościel do sypialni dziecka każda mama chce kupić zestaw, który będzie przyciągał swoją elegancją, idealnie pasował do wnętrza pokoju i odzwierciedlał indywidualność swojej pociechy i charakteryzował się również niezrównanym komfortem, trwałością i praktycznością. Wszystkie te wymagania można w pełni spełnić dzięki pościeli haftowanej dziecięcej.

Tkaniny używane na pościel haftowaną

pościel dziecięca haftowanaHaft na pościeli jest bardzo często pracą ręczną, a w każdym razie dodatkowym efektem na materiale podczas procesu produkcyjnego. Dlatego do tkanin haftowanych wybierane są z reguły najlepsze tkaniny, jak satyna czy żakard. Tkaniny tego typu, zwłaszcza żakardowe i satynowe, są szczególnie trwałe i odporne na ścieranie, przepuszczają powietrze i usuwają nadmiar wilgoci, praktycznie nie kurczą się i nie marszczą. Wszystko to może zadowolić nawet najbardziej wymagającą mamę. Pościel dziecięca haftowana z tych materiałów będzie więc idealną opcją. Haft na pościeli dziecięcej może służyć jako oprawianie poszewek na kołdry i poszewki na poduszki. Szczególnie efektownie prezentuje się na pościeli żakardowej, na której dzięki specjalnemu splotowi nici powstaje główny wzór. Zazwyczaj te zestawy posiadają kwiatowe wzory, które tworzą romantyczny nastrój i wyjątkową aurę w pomieszczeniu. Haftowany komplet to świetny pomysł na prezent dla noworodka, który może podbić serce młodych rodziców. Na szczególną uwagę zasługuje haftowana biała pościel. Najlepiej nadaje się na jedno z najważniejszych uroczystości – na chrzest.

Haftowana pościel niemowlęca dla noworodków to doskonały wybór na narodziny dziecka. Na produkcję pościeli haftowanej może pozwolić sobie tylko kilku producentów, którzy dysponują odpowiednim sprzętem, technologiami, używają elitarnych tkanin. Wszystkie szczegółowe zasady pielęgnacji pościeli haftowanej są wskazane na opakowaniu lub w załączonej instrukcji.

O autorze: Łukasz