Niektórzy mówią, że w miejscu pracy ludzi kreatywnych panuje bałagan. Jest to może i prawda, ale są zawody gdzie musi panować porządek, aby efekty pracy były co najmniej zadowalające. Takim zawodem jest między innymi mechanik samochodowy. W profesjonalnych warsztatach zawsze panuje ład i porządek, a wszystko ma swoje miejsce.

Szafka do warsztatu

szafki warsztatoweZachowanie nie zawsze jest łatwe. Zwłaszcza gdy nie odkładamy wszystkie na swoje miejsce, tylko tam, gdzie akurat mamy najbliżej. Szafki warsztatowe mogą nam to ułatwić. Szafka warsztatowa wygląda jak każda inna, z tą różnicą, że posiada kółka i wykonana jest w całości z metalu. Kółka ułatwiają przemieszczanie jej po całym warsztacie, okazują się one bardzo pomocne w chwili, gdy jest ona pełna od kluczy i jej waga wzrasta nawet trzykrotnie i trzeba ją przesunąć z miejsca na miejsce. Metal, z którego jest wykonana cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zazwyczaj jest to stal nierdzewna. Dzięki temu szafki wytrzymują na warsztacie nawet i kilkadziesiąt lat. Szafka posiada same szuflady, które zazwyczaj są bardzo płytkie, jednak na tyle głębokie, aby schować tam klucze potrzebne do pracy mechanika. Dzięki niewielkiej głębokości można tych szuflad zrobić więcej w szafce o tej samem wielkości, przez co staje się ona dużo pojemniejsza. Oszczędność miejsca w połączeniu z zachowaniem porządku jest tym, czego szuka większość właścicieli warsztatów samochodowych. Dzięki takim szafkom praca mechanika staje się efektywniejsza, ponieważ mechanik mając wszystko pod ręką może pracować szybciej.

Szafki i półki są obecne na warsztatach od zawsze, służyły jako miejsce, w którym przechowywane są narzędzia. Jednak tylko szafki typowo na warsztat, specjalnie do tego przystosowane spełniają swoją funkcję w odpowiedni sposób. Szafka, która została wyprodukowana specjalnie na warsztat to koszt około czterystu złotych.

O autorze: Wojciech Kamiński