Osoby, które mają problem z prawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego, powinny zapoznać się z działaniem kannabidiolu. Nie należy bać się tego związku, bo jego działanie jest zupełnie inne niż działanie popularnego THC. Tu nie dochodzi do działania psychoaktywnego.

Działanie przeciwskurczowe, neuroleptyczne i przeciwdrgawkowe

olej cbdOczywiście kannabidiol działa na układ nerwowy człowieka, ale w inny sposób. Jeśli chodzi o wpływ na układ nerwowy, to na pewno należy wspomnieć o działaniu przeciwskurczowym. Jest wiele osób, które odczuwają skurcze na tle nerwowym. Nieraz skurcze są tak silne, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Ludzie żyją obecnie w ciągłym biegu i stresie, nie mają na nic czasu. Do doprowadzi do odczuwania ciągłego napięcia. Aby zniwelować to napięcie, trzeba zastosować środki przeciwskurczowe i neuroleptyczne. Dobrze sprawdzają się właśnie kannabinoidy, które działają na odpowiednie receptory. Do nich należy olej cbd, który ma działanie uspokajające. Najlepiej przyjmować taki olej doustnie, jeśli chce się uzyskać to działanie. Na każdego dawki działają nieco inaczej, więc trzeba na spokojnie regulować odpowiednią dawkę dla siebie. Olej konopny działa również przeciwdrgawkowo. Wiadomo, że drgawki mają zawsze pochodzenie z układu nerwowego, a dokładniej z kory mózgowej. Drgawki nie zawsze oznaczają padaczkę, bo są one tylko objawem zaburzeń neurologicznych. Pochodzenie drgawek może być uwarunkowane genetycznie lub może być związane ze zmianami strukturalnymi w obrębie mózgowia.

Można zmniejszyć lub zniwelować dawki, stosując olej konopny oddziałujący na receptory w układzie endokannabinoidowym. Należy do nich takie receptory jak CB1 i CB2. Okazuje się, że kannabidiol działa też na receptory serotoninowe 5-HT1A, a także receptory mikro i delta. Olej wykazuje działanie neuroprotekcyjne.

O autorze: Joanna Czapiewska