Przyciemniane szyby w samochodzie są bardzo popularne wśród kierowców, nie tylko właścicieli samochodów luksusowych czy sportowych, ale również i tych którzy chcą zmienić wygląd osobówki na bardziej atrakcyjny. Obecnie stosowane są dwie odmienne metody przyciemniania szyb, różniące się nie tylko samym procesem, ale również i efektem końcowym.

Fachowe sposoby przyciemniania szyb w samochodach

przyciemnianie szyb bytomPierwszym i oczywiście najbardziej rozpowszechnionym sposobem zmiany wyglądu samochodowych szyb jest nałożenie na nie folii zaciemniającej. Folia ta może mieć różny stopień przezroczystości, i często zróżnicowaną barwę, aczkolwiek jest bardzo skutecznym narzędziem do ograniczania nasłonecznienia w pojeździe. Jest też najszybszą metodą zaciemniania i niewątpliwie najtańszą, toteż bywa najczęściej stosowana przez kierowców którzy szukają taniej, aczkolwiek skutecznej metody przyciemnienia szyb. Drugim, znacznie bardziej kosztownym sposobem jest termiczne przyciemnianie szyb Bytom ma jeden z niewielu zakładów w kraju, które zajmują się tak wymagającym sposobem na zmianę barwy szyb samochodowych. Polega ona na zdemontowaniu szyby z samochodu, położenia na niej substancji chemicznej, będącej zazwyczaj tlenkiem tytanu, a następnie wystawieniu owej szyby pokrytej substancją na działanie ekstremalnych temperatur, nie mogących jeszcze uszkodzić szyby, aczkolwiek zmieniających barwę i przezroczystość substancji na nią nałożonej.

Taka metoda zaciemniania jest znacznie bardziej imponująca wizualnie, gdyż szyby potraktowane w ten sposób wyglądają znacznie bardziej naturalnie. Są też całkowicie niepodatne na zarysowania i zdzieranie się warstwy zaciemniającej, na co narzeka mnóstwo właścicieli folii na szybach. Nie jest to jednak metoda tania, aczkolwiek efekt jest zdecydowanie wart wyższych kosztów.

O autorze: rabartosz