Gdy zaczyna się sezon weselny, dobór kreacji jest niełatwym zadaniem. Panie często buszują po sklepach w poszukiwaniu idealnej sukienki i doskonale dobranych dodatków. Te drugie powinny podkreślać urodę właścicielki i pasować do sukni – więc niejednokrotnie ich zakup jest trudniejszym zadaniem, niż zakup samej kreacji.

Sukienka na wesele w kolorze zieleni a dodatki

sukienka butelkowa zieleń na weseleWiele Pań wybiera na wyjątkowe okazje sukienki o skrupulatnie dobranych kolorach. Jeśli Pani ma włosy rude lub jest brunetką i poszukiwana jest dobrana kolorystycznie sukienka butelkowa zieleń na wesele będzie idealna. Tak więc kreacja już jest. Jednak teraz należy przemyśleć dodatki. Kolor zielony, to barwa bardzo łatwa i jednocześnie trudna w stylizacji. Łatwo jest tu przesadzić. Panie, które lubią dodatki skupione na jednym kolorze, mogą spokojnie postawić na srebro. Doskonale komponuje się ono z zielenią. Jednak najlepiej wtedy wybrać np. długie kolczyki i delikatny łańcuszek. Co za dużo, to niezdrowo. Butelkowa zieleń lubi się także z ciemnym granatem. Wszelkie kolczyki z kamieniami jak ciemne topazy czy szafiry – lub ich odpowiedniki, będą doskonale grały z ciemną zielenią. Jeśli zaś sukienka jest w kolorze naprawdę ciemnym i głębokim, odważne panie mogą pomyśleć o dodatkach czerwonych. Jednak nie należy myśleć tu o krwistych jasnych kolorach, a o karminie czy ciemnych odcieniach tego szlachetnego koloru. Raczej odradza się natomiast złoto, choć gustownie dobrane może także być ozdobą.

Dobór dodatków nie jest rzeczą prostą i łatwą, jednak jeśli będziemy trzymać się kilku prostych zasad, możemy nie tylko wzbogacić naszą kreację ale i dodać blasku urodzie. Pamiętajmy tylko, aby nie przesadzić ze zbyt dużą ilością biżuterii oraz aby uważnie dobrać także buty oraz torebkę, jeśli ją zabieramy. 

O autorze: Przemek Zawada