Podstawowym narzędziem, bez którego nie może obejść się żaden amator vapingu jest waporyzator. Od jakości waporyzatora oraz używanych z nim akcesoriów, zależy wygoda procesu vapowania, oraz smak wdychanej pary wodnej, który przecież jest najważniejszy.

Zalety szklanego ustnika

fenix mini ustnikObecnie największą popularnością cieszą się waporyzatory marki fenix mini. Są to urządzenia wysokiej jakości, które można ładować za pomocą kabla USB, czyli tak samo, jak każdy telefon komórkowy typu smartphone. Waporyzator jest wyposażony w wyświetlacz, na którym widnieją informacje na temat bieżących ustawień temperatury oraz stan baterii. Dla lepszych wrażeń smakowych, polecam dokupić fenix mini ustnik szklany. Kupując waporyzator wysokiej jakości, nie powinniśmy oszczędzać na ustniku. Szklany ustnik pozwoli nam cieszyć się parą wodną, idealnie przygotowaną przez waporyzator. Jedną z największych zalet szklanych ustników jest to, że są one wyposażone w filtry, które usuwają wszelkie chemikalia z pary wodnej. Wiąże się to jednak z koniecznością regularnego czyszczenia ustnika. W celu wyczyszczenia ustnika należy przygotować mieszaninę gorącej wody z alkoholem i solą. Ta mieszanina działa również bakteriobójczo, dzięki czemu możemy śmiało korzystać z waporyzatora wraz z innymi osobami, na przykład w czasie imprezy. Ustnik zanurzamy w roztworze i pozostawiamy, na kilkanaście minut do godziny. Następnie przecieramy szczotką, możemy w tym celu użyć czystej szczoteczki do zębów. Jeśli nie będziemy czyścić ustnika, filtr się zapcha i będziemy musieli kupić nowy ustnik.

Montaż szklanego ustnika jest dosyć łatwy. Ustnik jest wyposażony w mechanizm zamka i wkładki, lub mocny magnes. Oba sposoby mocowania są bardzo skuteczne, więc przy wyborze powinniśmy kierować się łatwością osadzenia ustnika na komorze waporyzatora.

 

O autorze: Agata Kaczor