Posiadanie własnego basenu to bardzo fajna sprawa. Możemy z niego korzystać codziennie. Unikamy wielu nieprzyjemnych sytuacji, które mogą mieć miejsce na publicznych pływalniach. W prywatnym basenie możemy spędzać czas w zupełnie dowolny sposób. Jeśli chcemy czerpać przyjemności z korzystania z prywatnego basenu, musimy zadbać o ten basen, aby korzystanie z niego naprawdę było przyjemne.

Odkurzacz do czyszczenia basenu

niezawodne elektryczne odkurzacze basenoweRaczej nie chcemy  pływać w brudnej wodzie, właśnie dlatego powinniśmy regularnie sprzątać swój basen. Conajmniej raz na dwa tygodnie powinniśmy spuścić wodę i dokładnie wyczyścić dno basenu. Możemy do tego użyć specjalnego odkurzacza. Niezawodne elektryczne odkurzacze basenowe znacznie ułatwiają sprawę, ponieważ posprzątanie basenu przy pomocy takiego odkurzacza jest dziecinnie prosto. Odkurzacz jest elektryczny, więc wystarczy rozwinąć przedłużacz, a będziemy mogli odkurzyć cały basen. W ten sposób usuniemy cały piasek i brud zalegający na dnie basenowym. Odkurzacz wyposażony jest w specjalne filtry, więc nawet jeśli zassiemy trochę wody, to zostanie ona zatrzymana przez wspomniane filtry i nie uszkodzimy urządzenia. W takich odkurzaczach nie stosuje się jednorazowych worków na nieczystości, zamiast nich jest specjalny zbiornik wykonany z tworzywa sztucznego, który jest wielorazowego użytku. Po odkurzaniu wystarczy wysypać to co się zebrało w zbiorniku, a sam zbiornik możemy umyć pod bieżącą wodą.

Wybór mamy ogromny, więc znalezienie takiego odkurzacza, który będzie nam odpowiadał pod każdym względem, nie powinno być trudne. Zwłaszcza że zakupu możemy dokonać nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale też zamówić przez internet. Za taki odkurzacz zapłacimy od około trzystu do siedmiuset złotych, w zależności jaki model wybierzemy.

O autorze: Gabriela Nowak