Jeśli myśleliśmy kiedyś nad tym w jaki sposób powstają tkaniny to jest to przede wszystkim wykorzystanie odpowiednich metod tkackich. W przypadku satyny wykorzystuje się metodę atłasową, którą bardzo często zwie się również satynową, gdyż w ostatecznym efekcie to satyna. Różnić się może jedyne rodzajem nici, jednak najpopularniejszy jest jedwab.

Delikatne ubrania satynowe

satyna jedwabnaNiekiedy wybierając nowe ubrania do naszej szafy zastanawiamy się dlaczego niektóre materiały są dla nas przyjemniejsze w dotyku, a inne mniej. To wszystko związane jest z doborem metody tkania nici. Może to być metoda płócienna, skośna albo atłasowa. Z tej ostatniej powstaje satyna jedwabna będąca bardzo ciekawym produktem. Powstają z niej najznamienitsze produkty, gdyż są one delikatne i przyjemne w dotyku. Wykazują przy tym ogromną wytrzymałość na ciężar, a sylwetce dodają lekkości. W związku z tym bardzo często produkuje się z satyny apaszki i krawaty, jednak spotykane są też kreacje wieczorowe, jak i koszule nocne. Poza wcześniej wymienionymi właściwościami należy zaznaczyć, iż włókna te nie są podatne aż tak na gniecenie. Materiał gniecie się minimalnie, przez co zawsze wyglądamy doskonale w naszym ubraniu. Poleca się ten wybór również osobom z alergiami oraz tym, które chcą mieć zimowy, lekki szalik, gdyż satyna wykonana z jedwabnych nici doskonale nadaje się zarówno na zimę jak i na lato. To doskonały wybór dla każdego.

Interesując się doborem najwyższej jakości materiałów, z których tworzone są ubrania na pewno nie przeoczymy satyny wykonanej z jedwabnych nici. To doskonały materiał, który jest lekki i pięknie lśni, a przy okazji nie gnie się ani nie rwie. Warto zwrócić uwagę na tą tkaninę, gdyż może nas zaskoczyć znakomitą jakością efektu końcowego.

 

O autorze: Krystian