Każdy człowiek dąży do tego, by stworzyć wokół siebie warunki idealne. Ideału zazwyczaj się nie osiąga, ale dążenie w tym kierunku jest jak najbardziej pożądane. Tworzymy swoje otoczenie w domu, i jeśli mamą taką możliwość – to w pracy. Dlatego te miejsca są odzwierciedleniem naszych gustów, pokazują dokładnie, co lubimy.

Walory betonowych mebli

meble betonoweJedni lubią drewno, inni uwielbiają beton. Jeszcze inni sobie cenią ciepłe wnętrza, a kolejni kochają nowoczesność. Oczywiście w rożnych kombinacjach, ale każdy coś preferuje. Dla tych którzy lubią chłód betonu kiedyś nie było dużego wyboru. Tym bardziej, jeżeli chodzi o meble. Obecnie sytuacja się bardzo zmieniła. Na rynku pojawił się beton architektoniczny, dzięki któremu powstają najbardziej nowoczesne cudowne budowle i przedmioty. Niegdysiejszej płycie chodnikowej dziś kontrastuje stół betonowy, kiedyś tylko ławka, a dziś szezlong bądź kanapa z betonu. Kogoś, kto związany jest z modą czy architekturą nie zaskoczą już meble betonowe. Jednak większość z nas, jeszcze przed oczami ma beton w innym wydaniu. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu tematowi. Może takie meble są i dla nas? Może i my lubimy nowoczesny wystrój z charakterem? Fotel, stolik, komoda czy taboret – to wszystko w dzisiejszych czasach może być betonowe. Oczywiście jak najbardziej również ławki na zewnątrz czy stoły. Tylko, że walory mebli betonowych zewnętrznych zna każdy z nas. Wie, że nie groźne im żadne warunki atmosferyczne.

Dlatego ten atut przemawia za nimi, jeśli chcemy je ustawić w ogródku czy na działce. Jednak, jeśli chcemy meble to domu, to liczy się aspekt estetyczny. To oryginalny wygląd musi nas zachwycić i nam się podobać. Bo nie chodzi o to, by robić coś na pokaz. Dobrze by było, połączyć te dwie motywacje, ale przede wszystkim – my i nasz gust.

O autorze: Mariusz Golonka